امروزه تلاش های زیادی برای حفظ طراوت و زیبایی پوست در بیم مردم شایع شده است. یکی از روش هایی که به شدت مورد استقبال قرار گرفته است تزریق ژل بوتاکس می باشد. تزریق بوتاکس در واقع تزریق سم بوتولیسم است که باعث کاهش حرکت عضلات می شود و با کاهش انقباضات وحرکت عظلات سطح پوست صاف می شود.


بوتاکس، ماده ای است که از سم باکتری با نام علمی بوتولینوم گرفته می شود، این ماده قابلیت فلج کردن موقت عضلات را دارد و در حال حاضر در کلینیک های پوست و زیبایی در جهت فلج کردن عضلات صورت استفاده می شود تا چین و چروکهای پوست از بین برود.
طبق دستورات اداره فدرال مواد غذایی و دارویی آمریکا حداقل سن برای استفاده از بوتاکس ۱۸ سال است. که تعیین این سن برای شروع تزریق بوتاکس به دولیل است؛ یکی این که تا قبل از ۱۸ سالگی هنوز فرد چین و چروکهای زیادی بر روی پوستش ندارد و دوم این که عوارض این ماده هنوز کاملا شناخته نشده است. زیرا فقط حدود ۱۰ سال است که از این دارو استفاده می شود و گزارش زیادی درباره حساسیت یا عوارض آن نداریم.
چنانچه افرد در سنین پایین از این دارو استفاده کنند طبیعتا این کار را ادامه خواهند داد و در فواصل هر 6-4 ماه این روند را تکرار خواهند کرد. بنابراین دوز این دارو در بدن افزایش یافته و عوارض آن ممکن است در آینده مشخص شود. به همین دلیل بسیاری ازجراحان یا پزشکان زیبایی تلاش می کنند حداقل سن استفاده از بوتاکس را ۲۳ سال در نظر بگیرند.
به طور کلی چین و چروکهای پوست به ۲ دسته تقسیم می شوند، اولی چین و چروکهای استاتیک که در پی گذر زمان، پیری و افتادگی صورت ایجاد شده و این نوع چین و چروک به بوتاکس جواب نمی دهد.
دسته ای دیگر از چین و چروکها که آن را به عنوان « چروک های دینامیک» می شناسیم در اثر اخم کردن و انقباض عضلات ایجاد می گردد. برخی از پزشکان پوست و زیبایی بر این عقیده هستند که باید صبر کرد تا این خطوط به وجود آید و سپس با استفاده از بوتاکس آنها را از بین برد. ولی نظر عده ای دیگر این است که باید قبل از بروز چین و چروکها ازبروز آنها جلوگیری کرد به کمک تضعیف این عضلات در ناحیه پیشانی و دور چشم. وقتی چندین بار تزریق بوتاکس انجام شود عضلات دیگر ضعیف شده و نمی تواند پوست را کشیده تا چین و چروک ایجاد کند.
هر کدام از ۲ روش فوق چه برای درمان و چه برای پیشگیری مناسب است. پزشکان در پاسخ به این سوال که آیا استفاده درازمدت از بوتاکس باعث ایجاد آنتی بادی و کاهش اثر بوتاکس می شود، عقیده دارند : بوتاکس نوعی سم است که پس از اثر گذاری، سریع از بین می رود اما چون تاثیر آن روی پایانه های عصبی و عضلانی است، این پایانه ها تا چندماه به واکنش های تحریک آمیز پاسخ نمی دهد و بعد از آن دوباره به تدریج پایانه عصبی عضلانی ساخته می شود و فعالیتش را از سر گرفته و عضله دوباره شروع به کار می کند. از این رو باید تزریق مجدد انجام شود.همچنین به اعتقاد پزشکان بهترین قسمت صورت که بوتاکس به آن جواب می دهد، قسمت بالا و پایین صورت است.
براساس تجربیات و نظرات بیماران مجموعه پزشکی آراد، متوجه شدیم که تزریق بوتاکس بیشتربر روی پیشانی و دور چشم ها جواب می دهد . حتی برای بالا کشیدن ابرو که در کشور ما بسیار رایج است، می توان از بوتاکس استفاده کرد. یک عضله ابرو را بالا و عضله زیرش را پایین می کشد به همین دلیل شما می توانید حرکت این عضلات را تعیین کنید که آیا می خواهید ابروی این بیمار بالا برود و چین و چروک ها برطرف شود یا می خواهید ابروی فرد بالا نرود. گاهی فرد می خواهد گوشه ابرو بالا برود و در بعضی موارد می خواهد کل ابرو بالا کشیده شود. در همه این موارد میزان تزریق بوتاکس فرق می کند.

 

اطلاعات تماس

  • اصفهان، اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای بانک پاسارگارد ساختمان نگار 1 طبقه 1 واحد 1
  • تلفن:
  • 09128809963
  • 03136208604
  • ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • پنل پیامک: 10008590 
  • ساعات کاری: از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17 بعد از ظهر الی 20

آمار سایت

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
آمار کل
326
2594
16218
17673
35854
55889
1569844

پیش بینی امروز
3072


IP شما:52.91.90.122
بالا